خرید و دانلود(دانلود تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان)

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 37 صفحه 1-بسیاری از كارشناسان، صاحبنظران و تحلیلگران مسایلاجتماعی به این نتیجه رسیدهاندكهمجازات زندان در بسیاری از موارد نمیتواند اثر تادیبی و سازنده برافكارواعمالزندانیان داشتهباشد و زندان با شرایط كدانلود طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان,تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان,مقاله طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان,طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندان|40108698|ydq50489042|وای دی
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع دانلود تحقیق طرح كاهش استفاده از مجازات حبس با هدف كاهش جمعیت كیفری زندانقابل مشاهده می باشد

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 37 صفحه

1-بسیاری از كارشناسان، صاحبنظران و تحلیلگران مسایل‌اجتماعی به این نتیجه رسیده‌اندكه‌مجازات زندان در بسیاری از موارد نمی‌تواند اثر تادیبی و سازنده برافكارواعمال‌زندانیان داشته‌باشد و زندان با شرایط كنونی عاملی بازدارنده در مقابل جرم و جنایت تلقی نمی‌شود.
این افراد معتقدند:نه‌تنها زندان عاملی بازدارنده برای كاهش جرم و جنایت تلقی نمی‌شود بلكه با مشكلاتی كه برای خانواده زندانی و جامعه پدید می‌آورد می‌تواند به بسیاری از ناهنجاری‌ها و بزهكاری‌ها دامن بزند.
جری شدن زندانی، شكسته شدن قبح منكر و جرم برای زندانی، بازآموزی جرم و ناهنجاری در زندان، شكسته شدن شخصیت و كرامت نفس زندانی و مسایلی از این دست از جمله مواردی است كه كارشناسان و صاحبنظران اجتماعی به عنوان پیامد استفاده از مجازات حبس برای زندانی مطرح می‌كنند.
همچنین كارشناسان مسایل اجتماعی معتقدند: با زندانی شدن یك فرد و محروم شدن او از فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی، خیل زیادی از كسانی كه در جامعه وجود دارند از جمله خانواده زندانی، در معرض تاثیر پذیری قرار می‌گیرند.
كمترین تاثیری كه زندانی شدن یك نفر بر خانواده می‌تواند داشته باشد آن است كه ارتباط اقتصادی و عاطفی یك خانواده با نان‌آور خانه قطع می‌شود، هر چند این نان ممكن است از راههای صحیح و اصولی به این خانه‌وارد نشوداما در عین حال قطع این ارتباط نیز پیامدهای منفی دارد كه در جای خود قابل بحث است.
از سویی دیگر كمرنگ دانستن نقش زندان و حبس در تادیب بزهكاران و مجرمان نباید اینطور معنی شود كه جامعه اصولا نیازی به زندان و مجازات حبس ندارد.
مجازات حبس در عین حال كه ممكن است اثرات ناهنجار بر جامعه و خانواده زندانی داشته باشد در پاره‌ای موارد تنها راه حل تلقی می‌شود و چاره‌ای نیست مگرآن كه‌یك مجرم سابقه‌دار كه هرلحظه بودنش در بین مردم و در جامعه تهدیدی برای امنیت عمومی قلمداد می‌شود، زندانی شود.
نگرش صحیح به این موضوع آن است كه جامعه، دستگاه قضایی و قضات پذیرش آن را داشته باشند كه در مواردی كه می‌توان از مجازات‌های دیگر به جای مجازات حبس استفاده كرد برای بزهكاران و كسانی‌كه در گروه مجرمان خاص و سابقه دار نیستند از سایر مجازات‌های جایگزین استفاده كنند.
اجرای روشهای جدید زندانبانی در جامعه به عنوان یك ضرورت انكار ناپذیر بایدتلقی شود واین روشهاجای حبس و زندان را برای تادیب بسیاری‌از بزهكاران بگیرد.
استفاده از روشهای جدید زندانبانی، آثار مخرب اقتصادی اجتماعی و فرهنگی ناشی از زندانی شدن یك فرد به صورت كنونی را كاهش می‌دهد.
روشهایی مانند زندان درخانه،زندان‌الكترونیك، زندان منطقه‌ای، زندان بدون حصار، تبعید، زندان نیمه وقت، زندان‌آخر هفته و زندان آخرماه روشهای نوینی است كه معمولا در جوامع مختلف تجربه شده است.
برخی مواقع یك فرد درمقابل كوچكترین دلایل وتخلفات به زندان معرفی می‌شود در حالی كه‌این موضوع برای جامعه ما كه از فرهنگ‌اسلامی برخوردار است شایسته نیست.
این موضوع نه‌تنهاباعث بالا رفتن آمارزندانیان می‌شودبلكه رسیدگی به وضعیت زندانیان را نیز مشكل كرده است.
استفاده از زندان باید در موارد نادر و مقطعی و به‌صورت كوتاه مدت تجویز شود و برای رسیدن به این شرایط نیازبه تغییر قوانین ومقررا


مطالب دیگر:
📂بررسی مفهوم ايدئولوژي انقلاب و تاثیر آن بر رهبری و شیعیان و بررسی استراتژي غرب در مقابل ايدئولوژي ا📂بررسی معماري سوئيس و مکاتب تاثیرگذار بر آن و مروری بر معماران و آثار معماری سوئیس📂بررسی نظام پولی و تغييرات و اصلاح قانون بانكي قبل و بعد از انقلاب📂بررسی بيمارهاي پوستي و علل و محیط های شیوع آن📂آشنايي با شهر ماسوله و بافت شهری و معماری و موقعیت جغرافیایی آن📂بررسی زانوي ضربدري و پرانتزي و علل و عوارض و پیشگیری و درمان آن📂آشنايي با چوبها و تقسیم بندی و ساختار آنها و نگاهی بر کاربرد و ویژگیهای چوب جوان📂بررسی اوراق قرضه و مشاركت و عملکرد و تفاوت اين دو اوراق📂آشنايي با FRP و ميلگردها و آرماتورهاي كامپوزيتي و مزایای آن و نگاهي بر مباحث مربوط به FRP📂بررسی مواد کریستالی و مکانیسم و فواید پراش الکترونی📂بررسی ديه و فلسفه و انواع و احکام آن📂بررسی بانك مسكن و تاریخچه و خدمات و تسهیلات مسکن آن📂بررسی خواب و اختلال خوابگردي و تشخیص و درمان آن📂بررسی سهام و بورس و بازار آن📂مروری بر تعليم و تربيت از نگاه نهج البلاغه📂آشنایی مختصری با بزرگ علوی و نقدي بر داستان چشمهايش او📂بررسی ورزش بدنسازي و دو و ميداني و تغذیه و قوانین آن📂اعجاز در قران و بررسی اعجاز علمی و بیانی آن📂بررسی شوراي نگهبان و وظایف و اعضای آن📂بررسی سیاست و تاريخ سياست در اسلام و فلسفه و روش تحقیق در آن📂بررسی بي اعتمادي توأم با اضطراب و دلایل آن📂بررسی سیستم نرم افزار PM و مشخصات و امکانات و تعميرات و نگهداري آن📂بررسی روغن كاري و روغن افشانی و مزایا و معایب و ویژگیهای آنها📂بررسی ماشينهای ابزار و کنترل آنها و بررسی ماشین تراش (lather)📂آشنايي با واحدهاي نورد گرم و سرد فولاد مباركه و ظرفیت آنها