خرید و دانلود(دانلود تحقیق درموردموزه فرش تهران)

نام فایل : موزه فرش تهران فرمت : .ppt تعداد صفحه/اسلاید : 25 حجم : 6 مگابایت موزه فرش تهران تاریخچه: دراوایل دهه ی پنجاه گروهی از متخصصان ومحققان فرش ایران پشنهاد احداث موزه ی فرش ایران را به مسئولین وقت دادند. دلایل احداث: -احداث و راه اندازی کارخان|50538309|ydq50489042|وای دی
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع دانلود تحقیق درموردموزه فرش تهرانقابل مشاهده می باشد

نام فایل : موزه فرش تهران


فرمت : .ppt


تعداد صفحه/اسلاید : 25


حجم : 6 مگابایتموزه فرش تهران
تاریخچه:
دراوایل دهه ی پنجاه گروهی از متخصصان ومحققان فرش ایران پشنهاد احداث موزه ی فرش ایران را به مسئولین وقت دادند.
دلایل احداث: -احداث و راه اندازی کارخانه های فرش ماشینی وسودجویی سرمایه دارن
-از بین بردن جنبه های فرهنگی-هنری این صنعت
-اتخاذ سیاستهای غلط در قبال پیشرفت تکنولوژی که باعث برهم خوردن اقتصاد بین خانه های روستایی که عمدتا تولیدکنندگان قالی بودندوهمچنین باعث تضعیف بازارهای بین المللی فرش ایران شد.

اهداف موزه: پژوهش در سوابق‌، تحولات و كيفيت تاريخي هنر و صنعت فرش‌، خاصه در ايران‌، گردآوري و خريداري نمونه انواع قالي‌هاي دست بافت ايراني و برگزاري نمايشگاه‌هاي موقت از فرش ايران و ساير نقاط جهان‌، از اهداف موزه به شمار ميآيد.
موزه ی فرش در سال 1340به صورت نا تمام به منظور گالری فرش ساخته شده و15سال به صورت متروکه ماندوسپس اوایل سال 55 ه.ق کار همراه با تغییرات کلی آغاز شد.
در حین عملیات ساخت گروهی مسئول جمع آوری فرشهای گوناکون از ایران وجهان شد.
بدین ترتیب نمایشگاه موزه فرش ایران در22بهمن 56 برای بازدید عموم گشایش یافت.
این موزه امروزه یکی از قویترین موزه های تخصصی جهان به لحاظ داشتن قالیهای متنوع ویکی از زیباترین موزه ها به لحاظ نوع معماری ساختمان محسوب میشود.

موزه فرش ايران در ضلع شمالي پارك لاله و روبه‌روي فروشگاه سپه خيابان فاطمي واقع شده است‌. اين موزه در 22بهمن ماه 1356 افتتاح شد. ساختمان موزه فرش ايران معماري شكيل و چشم‌گيري دارد كه آذين‌هاي نماي بيروني آن شبيه به دار قالي است‌. سطح نمايشي موزه مساحتي برابر 3400 مترمربع را در بر مي‌گيرد كه شامل دو تالار است و براي نمايش انواع قالي‌هاي دست بافت و گليم مورد استفاده قرار مي‌گيرد. تالار طبقه هم‌كف به نمايشگاه دايمي اختصاص دارد و تالار فوقاني جهت برگزاري نمايشگاه‌هاي موقت گليم و قالي طراحي شده است‌.

در محوطه ی فضای سبز موزه بنایی باشکل خاص بصورت دوجداردیواربدون سقف ساخته شده.
کامران دیبا ازمهندسین طراح موزه خود دراین باره می گوید:
ازعناصر جالب به کاررفته در فضای موزه طرح یک نمازخانه است که به قول یکی ازمعماران عرب خالصترین وساده ترین فرم مسجد است.

معرفی بنا:

پلان طبقه همکف

پلان طبقه زیر زمین

در بنای موزه فرش یک لابی مرکزی بعنوان فضای مکث در نظر گرفته شده است. ورودی گالریها از این فضا تأمین می شود و ورود خروج از یک قسمت است در اطراف این مربع مرکزی فضاهای خدماتی قرار دارداین مربع پایینتر از سطح راهروها است و خود را از راهروی ارتباطی جدا می کند در گوشه ای از این فضا میزی برای فروش نشریات وابسته در نظر گرفته شده است که در طرح اضافه شده است .
نمایشگاه: -دائم -موقت
نمایشگاه دائم: در طبفه همکف واقع شده ومساحت ان درحدود1500مترمی باشد.
درابتدای نمایشگاه نقشه ای از ایران دیده می شود که در آن مراکزبافت قالی مشخص شده است.
در کنار آن دو ویترین وجود داردکه دریکی ابزارقالی بافی ودردیگری مواد تشکیل دهنده ی قالی دیده می شود.
مسیرگردش نمایشگاه از سمت راست می باشد.
کف پوش نمایشگاه موکت است که دارای معایب ومحاسنی می باشد. محاسن: -جذب رطوبت اضافی فضای نمایشگاه
-کاهش سروصدای حاصل ازرفت وآمد بازدیدکنندگان
-انعکاس نورازسطح زمین وکف
معایب: -محلی برای تجمع گردوخاک موجوددروهمچنین محیطی مناسب برای رشد وتکثیرحشرات موزی وعوامل بیولوژیکی مخرب می باشد.
-گرچه این نوع کفپوش تاحدودی ضدحریق است اماجهت اطمینان بیشترمی توان ازانواع کفپوشهای مناسبتربهره جست.
به منظور استراحت بازدیدکنندگان درحین دیدن نمایشگاه درفواصل معینی ازسالن تعدادی صندلی قارداده اند.
درسالن نمایشگاه ازسقف کاذب استفاده شده که ازجنس فلز می باشد و به شکل مربعهای پروخالی است.این مربعهش که با اختلاف سطح درکناریکدیگرقرارگرفته اندعلاوه براینکه به زیبایی فضای سالن می افزاید پوشش مناسبی برای تاسیسات داخل نمایشگاه هستند.
شرایط محیطی نمایشگاه:
-به دلیل اینکه اینکه اشیاموزه همه ازمواد الی هستند می بایست درشرایط خاصی نگهداری شوند که شامل دمای نسبی بین 19تا24درجه ورطوبت نسبی بین 51تا54درصد است.
-فرم معماری بنای موزه فرش به شکلی است که فضای داخلی به خصوص در بخش نمایشگاه بسته بوده وحداقل ارتباط را با فضای خارج ازبنا دارد(که شامل یک درب اصلی ودودرب اضطراری است به همین دلیل تهویه هوای داخل سالن نمایشگاه ازطریق دستگاههای تهویه است که بین سقف اصلی وسقف کاذب جاسازی شده است واز طریق این دستگاهها نیز دما ورطوبت فضای محیط نمایشگاه را کنترل می کند .
-برای جلوگیری ازاحتمال حریق درتمام قسمت های نمایشگاه از سیستمهای هشداردهنده استفاده شده که د رسقف کاذب قراردارد.
نمایشگاه موقت:
این نمایشگاه با مساحت تقریبی800مترمربع درطبقه دوم واقع شده واز فضایی شبیه نمایشگاه دائم برخورداراست.

علاوه برسالن نمایش آثارازفضای تالار ورودی موزه باشکلی سنتی (سقفی بلند وحوضی فواره داردروسط .چندسکوباپشتی های گلیم باف)برای نمایش هفت تخته قالی زیبااستفاده شده است.

کتابخانه:
کتانخانه این موزه همزمان باافتتاح آن به عنوان یک منبع علمی –هنری-فرهنگی دردسترس پژوهشگران وعلاقمندان قرارگرفت.
-سیستم قفسه بندی کتابخانه سیستم قفسه بازاست .
-سیستم عضوگیری کتابخانه به صورت رایگان بوده وتلاش مسئولین کتابخانه موزه اینست که قشرجوان علاقمندبه فرهنگ غنی وهنرهای سنتی ازکتابخانه استفاده نمایند.
-ازجمله مشکلات وکمبودهای کتابخانه ی این موزه نداشتن ارتباط بامراکزعلمی وفرهنگی دنیا به وسیله شبکه اینترنت می باشد .درحال حاضراین مرکز به وسیله مکاتبه بامراکزفرهنگی دنیاارتباط برقرارمی کند.
-یکی دیگرازمشکلات مهم این مرکزنبوددستگاه زیراکس برای مراجعه کنندگان است.....مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت مقابله با خلق منفي🔑پاورپوینت مهارت رفتار جرأت‌مندانه🔑ترجمه مقاله حسابداری، به همراه اصل مقاله🔑تحقیق بیماری آلزايمر🔑تحقیق کودک آزاری🔑تحقیق دوستی و دوست یابی🔑تحقیق ازدواج و بهداشت روانى🔑پاورپوینت اتوماتای یادگیر🔑پاورپوینت طرح توجیهی راه اندازی مهد کودک🔑پاورپوینت معرفی استان کرمان🔑پاورپوینت استانداردهای حسابرسی🔑پاورپوینت شبکه های NGN🔑پاورپوینت آشنایی با فن آوری CD و DVD🔑پاورپوینت بررسی پورت هاي سخت افزاري کامپیوتر🔑پاورپوینت برند (نام تجاری)🔑پاورپوینت بیوسنسورهای نوری در دستگاه پالس اکسی متر🔑پاورپوینت شبکه های ATM🔑پاورپوینت پست های گازی (Gas Insulation System)🔑پاورپوینت تبلت (tablet)🔑پاورپوینت تحقیق در عملیات🔑پاورپوینت تست های مخرب و غیرمخرب بازرسی جوش🔑پاورپوینت تصميم گيري با معيارهاي چندگانه (MCDM)🔑پاورپوینت جنگ و دفاع مقدس🔑پاورپوینت جوشکاری🔑پاورپوینت خدمات فن آوری اطلاعات برای معلولین